Spotkanie w Rzymie

 Spotkanie w Rzymie

Przygotowanie spotkania JUŻ CZAS. napiszmy historię razem odbywa się na wielu płaszczyznach. Nad organizacją tego wydarzenia z wielkim zaangażowaniem pracuje sztab ludzi, którzy wierzą, że jedność w Kościele to droga, którą powinniśmy iść. Chcemy zabezpieczyć wszystkie obszary tak, aby zaproszeni liderzy, świeccy i duchowni, mogli poczuć, że to spotkanie jest dla Kościołów chrześcijańskich w Polsce, i że ich obecność nie jest tam przypadkowa.

Z inicjatywy arcybiskupa Grzegorza Rysia odbyło się w Rzymie spotkanie, w czasie którego zostały poruszone tematy związane z organizacją i kierunkiem spotkania JUŻ CZAS. napiszmy historię razem. Arcybiskup Grzegorz rozmawiał również z biskupem Rzymu Franciszkiem.

Dostrzegamy potrzebę stanięcia w duchu pokory względem siebie. Zależy nam, aby każdy uczestnik spotkania poczuł się przyjęty wraz ze swoim eklezjalnym doświadczeniem wspólnoty i społeczności, której jest liderem oraz aby przywódcy Kościoła spotkali się ramię w ramię uwielbiając Boga za Jego dobroć względem swoich uczniów.

Treści zawarte w sekcji Aktualności są tworzone przez Głos na Pustyni (jednego z organizatorów).